Вперше в Україні: національний класифікатор медичних інтервенцій (КМІ)
Вперше в Україні розроблено та опубліковано національний класифікатор
медичних інтервенцій (КМІ)
Це ще один крок до впровадження госпітальної ОТОЗ.
Класифікатор медичних інтервенцій розроблений для уніфікації кодування медичних втручань в первинній медичній документації та даних Електронної системи охорони здоров’я. КМІ використовується при створенні та впровадженні в Україні системи фінансування закладів охорони здоров’я, що надають вторинну (спеціалізовану) та третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу.
КМІ затверджений наказом № 677 від 13 12 2019
НК 026:2019
ВСТУП
Класифікатор медичних інтервенцій (далі – КМІ) розроблений для уніфікації кодування медичних втручань в первинній медичній документації та даних Електронної системи охорони здоров’я (далі – ЕСОЗ). КМІ використовується при створенні та впровадженні в Україні системи фінансування закладів охорони здоров’я, що надають вторинну (спеціалізовану) та третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу.
КМІ гармонізований з Австралійським класифікатором медичних інтервенцій (Australian Classification of Health Interventions, ACHI), розробленим Австралійським консорціумом з розробки класифікацій (ACCD), та відповідає десятій редакції ACHI.
Переклад та адаптація Австралійського класифікатора медичних інтервенцій для використання в Україні здійснювалися в рамках спільного проєкту МОЗ та Світового Банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».
1. СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ
КМІ застосовується для уніфікації кодування медичних втручань в первинній медичній документації та даних ЕСОЗ.
2. ТЕРМІНИ ТА ЇХ ВИЗНАЧЕННЯ
2.1 Медичне втручання – застосування методів діагностики, профілактики або лікування, пов’язаних із впливом на організм людини.
3. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
КМІ – це перелік медичних втручань, що виконуються в закладах охорони здоров’я. Кожна з позицій складається з трьох частин: код, назва медичного втручання та примітка.
Метод класифікації – ієрархічний, порядковий, семизначний.
Інформація про медичне втручання у КМІ у вигляді семизначного цифрового коду пов’язана перехресними посиланнями з точною назвою втручання та приміткою, як показано на прикладі:
«Код: 39721-00
Назва: Післяопераційне повторне відкриття місця краніотомії або краніектомії.
Примітка: Включено: видалення черепного клаптя»
Ведення КМІ здійснює Міністерство охорони здоров’я України.
скачати класифікатор